O MNE

Som Nina, bláznivá, energická žena, ktorá je v prvom rade sama sebou, ďalej je manželkou a matkou a zanietenou podnikateľkou. K podnikaniu som sa dostala rôznymi kľukatými cestičkami, ktoré mi naplánoval sám život.

.... v roku 2006 som sa po roku štúdia v USA rozhodovala, kam sa pôjde „po gympli“. Keďže som končila gympel mladá a oplašená duchom ešte v USA (mala som 17 rokov) v roku 2007 – tak som prirodzene nechala „rozhodnúť“ a poradiť mi moju maminu.

Voľba bola Právo, veď prečo nie – história a argumentácia boli moje srdcovky a samotné štúdium som mala veľmi rada a je pravda, že tieto vedomosti využívam v denno-dennej praxi. Už vtedy som vedela, že nie som ovca a nebojím sa byť sama sebou. Na prednášky som chodila v tričku Calsberg a mala som ružové vlasy, piercing v obočí bol len bonus...napriek tomu som každý rok získala prospechové štipendium a patrila som medzi najlepšie študentky ročníka. Ako 22 ročná som skončila s titulom JUDr. A moje kroky prirodzene viedli do advokácie.... veď to poznáte, v rodine sa všetci tešili „titul, budúca mladá advokátka“ a mňa to aj bavilo, ale vlastne nevedela som čo v živote chcem, tak som sa nechala unášať. Popri škole som riešila aj tanec, zumbu, umenie- ktoré mi je celý život veľmi blízke a rovnako aj rôzne právne praxe. Nastal však deň D, keď som sa mala zamestnať...za 450 eur mesačne, advokátsky koncipient, bez nároku na súkromný život...fuuuu....a  začali sa diať veci.... Začala som bývať chorá, veľmi často a dosť vážne, mala som stále zapalené oči, dokonca som v tomto období aj havarovala...nevnímala som tieto signály, lebo veď „patrilo by sa vydržať a ísť cestou advokácie“. Ja som to však cítila inak – 15.05 (na to nezabudnem) som v AK skončila a bola som bez práce a bez príjmu. Keďže som peniaze potrebovala začala som pracovať ako animátorka na detských akciách, ktoré viedol (Môj vtedajší kamoš) terajší manžel, ja som ale túžila cestovať, hlásila som sa za letušku, aj za sprievodkyňu (do kelu, veď anglicky som vedela ako native speaker, mala som brutálne organizačné schopnosti, ale nikde ma nevzali vraj „too many freckles“) tieto signály som pochopila až neskôr..:) Vďaka tomu vidím s odstupom času, že som sa dala dokopy s mojim manželom a založili sme si ako ja vravím „cirkusantskú bláznivú rodinku“....ale back to podnikanie.

Od toho dňa som viedla kompletne celú agendu podnikania našich umeleckých agentúr, niekoľko desiatok zamestnancov, zmluvy, kreatíva, sem tam som moderovala, sem tam som niečo hrala, sem tam nejaká tvorba , až sme vytvorili duo dvojicu pre deti, ktorá do dnešného dňa tvorí vlastné piesne a choreografie pre deti aj pre skvelý cvičiaci portál....

V marci 2020 som však dostala facku, akú som nezažila. Prišla prvá vlna „korony“ a ja som svoje životné strachy z peňazí a nedostatku už nemohla len tak prežuť. Mala som v sebe ohromný strach , pretože sme doslova zo dňa na deň prišli o obrovské príjmy, pretože štát nám dal na jeden celý rok stopku! Ale ! náklady sme mali stále obrovské...Tak ako správna vrtuľa v zadku som sa rozhodla priniesť aj ja svojím dielom na rodičáku peniažky do rodinného rozpočtu „tým, čím sa dalo“.

A v mojom prípade to bol ONLINE SVET a multilevel marketing. Keďže som k tomu od začiatku pristupovala autenticky, bola sama sebou, ale zároveň som po nociach študovala online marketing – začalo sa mi dariť tak, že som sa na čas stala živiteľkou rodiny, a preklenuli sme aj druhú vlnu „korony“.

Vedela som, že ja som proste podnikateľka a nie zamestnanec, preto som stále pri online podnikaní zostala, a keďže mi prirodzene prišli do cesty rôzne ženy z podnikateľkých oblastí – začala som ich pocitovo navádzať tak, aby sa im darilo. Spájala som svoju energiu, skúsenosti z advokácie, umeleckého biznisu ako aj moje vlastné tak toto naozaj funguje“ z oblasti MLM a prirodzene ma to ťahalo  – ťahať dalšie ženy hore.

Na mojej ceste som prešla obrovskou transformáciou – investovala som si do seba 10tky tisíc eur, mám svoju mentorku a prestala som sedieť na peniazoch. Pochopila som pojmy ako je tok energií, sebahodnota, a posunúť biznis na LEVEL UP!

A práve preto, čítate tieto riadky, pretože nechať si to len pre seba nie je moja cesta. Moja cesta je pomáhať ďalším ženám podnikateľkám na ich ceste , či už sú to mamičky na materskej, MLM ženy, podnikateľky v iných oblastiach, alebo vyhoreté šelmy, ktoré sa na svojej ceste stratili, tak ako aj ja ....

TOTO SOM JA! NINA a na Vašej ceste Vám ukážem ako sa dá ísť raketovo hore, aj keď nejdete s prúdom a idete proti nemu.